WSPINACZKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

21/06/2017 | Działalność

Zajęcia wspinaczkowe dla Warsztatów Terapii Zajęciowe „Promyk” i Słoneczko” w Lubinie

W dniu 13.06.2017 r. Klub Wysokogórski w Lubinie przeprowadził  dla uczestników i instruktorów Warsztatów Terapii Zajęciowej „Promyk„ i „Słoneczko” w Lubinie zajęcia  wspinaczki rekreacyjnej.

Zajęcia przeprowadzone zostały na wieży wspinaczkowej „Kielichu„ w Lubinie. Uczestniczyło w nich ok. 30 osób. Obsługę zajęć prowadzili Jan Dudarowski, Marcin Świtoń i Szymon Mańko. Zajęcia odbyły się przy nieco pochmurnej i wietrznej pogodzie, ale na szczęście nie padał deszcz. Zajęcia rozpoczęły się od instruktażu wspinaczkowego, na którym Jan Dudarowski zapoznał uczestników z zasadami i regułami wspinaczki rekreacyjnej na sztucznych ścianach i obiektach, sprzętem, który jest używany do wspinaczki, technikami wspinaczki i regułami bezpieczeństwa. Na prowadzenie wspinaczki z górną asekuracją przygotowano odpowiednią drogę wspinaczkową. Asekurację prowadzili Marcin i Szymon. Wspinaczki uczestników   dostarczyły wiele emocji i radości i mimo wielu ograniczeń fizycznych, prowadzona była ambitnie i z dużym zaangażowaniem, przy aplauzie i wsparciu osób obserwujących. Zajęcia trwały około 2 godzin. Zakończone zostały wręczeniem przez Prezesa Klubu pamiątkowych koszulek z logo klubowym dla 6 najbardziej ambitnych uczestników.

Prezes zapowiedział też przeprowadzenie w przyszłym roku zawodów wspinaczkowych  dla uczestników Warsztatów.

Zajęcia dla WTZ zostały zrealizowane w ramach zadania publicznego zleconego przez Gminę Miejską Lubin pod nazwą „Realizacja programu szkolenia sportowego w zakresie halowej i skalnej wspinaczki rekreacyjnej dla młodzieży szkolnej i osób dorosłych„.

J.D.