WYPRAWY KW LUBIN W 2012 R.

05/01/2013 | Działalność

Program wypraw KW Lubin na 2012 r.

1. Lodowy Szczyt(2628 m) ( Słowacja ) Doliną Jaworową – Zach . granią przez Mały Lodowy Szczyt – połowa czerwca 2011
Lodowy Szczyt (2627m ) Trzeci ci do wysokości w Tatrach Wysokich . Wejście na szczyt Z Jaworiny , Doliną Jaworową . Następnie wejście na Lodową Kopę i dalej trawers granią: Lodowa Kopa- szczyt Lodowego . Trudności II – III ( raczej słaba trójka ) Piękna , nietrudna pełna wrażeń i emocji wspinaczka . Wspaniałe widoki , świetna , ciekawa wyprawa .

2. Mont Blanc (4807 m) trawers masywu MB – przełom czerwca i lipca Aklimatyzacja i trening lodowcowy – Bishorn (4153m) Szwajcaria
Na temat Białej Góry trudno coś pisać – wszystko wiadomo ! Propozycja jej zdobycia to tzw „trawers „ Droga długa i ujeb… Najciekawszy fragment , to pokonanie ściany Tacula –w środku nocy ,przy czołówkach . Ekspozycja potężna , ale bez znaczenia , bo i tak niewiele się widzi . W przypadku niepewnej pogody – trzeba o trawersie zapomnieć !! Inne możliwości , to droga klasyczna lub równie ciekawa co „trawers „ droga przez lodowiec Bossons i stokami Goutera pod Vallota i dalej klasycznie na szczyt .

3. Dom ( 4545 m)(Katedra ) Najwyższy szczyt Szwajcarii – sierpień 2012 r droga płn. zach . flanką oraz Matterthorn (4478m) -próba zdobycia lub rekonesans.
Dom (Katedra ) 4545 m . Prawdziwie monumentalna góra . Najwyższy szczyt Szwajcarii . Klasyczna droga prowadzi z miejscowości Randa do schroniska „Dom”(2940m) lub biwaku za schroniskiem .Dalej niełatwym lodowcem na grań i przełęcz Festijoch (3723 m) .Następnie po zejściu z grani , stromymi ,śnieżno-lodowymi stokami do siodła w grani (4479) pod skalną turnią Gabel . Z przełęczy łatwą śnieżną granią na skalny szczyt z krzyżem .Piękna alpejska , ambitna wspinaczka , bardzo zróżnicowana :śnieg ,lód skała. W sumie tylko „nieco trudna „ dająca wiele doświadczeń i wspaniałych przeżyć .

4. „Lubiński Rajd Śnieżki „ impreza sportowo rekreacyjna – konkurencja zdobywania Śnieżki na czas, droga przez Kocioł Łomniczki – wrzesień 2012r
Impreza rekreacyjno – wyczynowa , dofinansowana przez SP w Lubinie . Cześć sportowo- wyczynowa będzie polegać na zawodach (rajdzie ) : start z Karpacz – Krucze skały na Śnieżkę drogą przez Kocioł Łomniczki I zejście grania czarnego Grzbietu i Sowia przełęcz do Karpacza pod Krucze Skały . Liczony będzie najlepszy czas przejścia !! w sumie – piękna trasa , duże wymagania wydolnościowe i wytrzymałościowe. Świetna możliwość sprawdzenia siebie i swoich możliwości .Dla innych uczestników nie biorących udział w zawodach , osób towarzyszących , członków rodzin- impreza rekreacyjna , łatwe wspinaczki na skałach , zwiedzanie Karpacza lub wycieczki turystyczne .

5. Obóz wspinaczkowy w Tatrach Polskich – klasyczne drogi wspinaczkowe w otoczeniu Morskiego Oka – wrzesień
Wyprawa szkoleniowo – treningowa mająca na celu zapoznanie uczestników z klasycznymi drogami wspinaczkowymi w otoczeniu Morskiego Oka : na Mnichu . Cubrynie , Mieguszowiecki

6. Watzmann (2713 m) Niemcy – przełom września i października grań oraz słynna ściana wschodnia (2600 m )- przynajmniej rekonesans
Wspaniały , najwyższy szczyt po stronie Niemiec . droga na szczyt prowadzi Zach.(?) granią , można też zrobić trawers góry przez 3 wierzchołki . Droga na szczyt Oceniana jest jak trudna trasa turystyczna – w całości ubezpieczona .Wspaniała wspinaczka, rozległe widoki , piękne przeżycia . Zrobimy też rekonesans pod słynną ścianę wschodnią o wysokości 1600 m . Może się do niej przymierzymy ? . Wyjazd trochę więcej jak weekendowy .

 
Program wypraw dwa etapy : rekreacyjno – turystyczy i krajoznawczy oraz „wyczynowy „ Dla osób mających w planie zdobywanie głównych szczytów, pierwszy etap będzie miał charakter aklimatyzacyjno – treningowy. Osoby , które nie mają takiej potrzeby mogą np. zrobić sobie wycieczkę pod Matterhorn , zwiedzić Zermat i zaliczyć kilka pięknych turystycznych wycieczek w góry . W programie Mont Blancu można wejść na łatwy Bishorn , a w Chamonix poopalać się na campingu , robić zakupy, zwiedzać Chamonix i pić kawę i wino na deptaku, ale też wyjść na jeden z wielu pięknych i urokliwych turystycznych alpejskich tras w rejonie Chamonix . Stąd wyprawy mają charakter otwarty dla każdej osoby, ale osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką jednego z rodziców . Na każdej z wypraw przeprowadzone zostanie jednodniowe szkolenie lodowcowe i autoratownictwa.

                                   Zapraszam do udziału w wyprawach – do zobaczenia w górach !!