TATRY ZACHODNIE W FORMIE TRENINGOWEJ

31/10/2013 | Działalność

W dniach 26-27.10.2013 r. Jan i Bartek uczestniczyli w wyjeździe w Tatry Zachodnie. Wyjazd miał charakter treningowo – kondycyjny, a głównym celem było wejście na Bystrą (2248 m) – najwyższy szczyt  Tatr Zachodnich położony ok. 600 m od grani głównej.

Tradycyjnie dla tego zespołu, był to szybki wyjazd. Wyjechali z Lubina w sobotę przed południem, a przed wieczorem z parkingu na Polanie Huciska wyruszyli szosą do Doliny Chochołowskiej. Następnie czerwonym szlakiem na grań Trzydniowiański – Kończysta. Po kilkugodzinnym nocnym odpoczynku, o świcie weszli na Kończystą i dalej główna granią na Starorobociański Wierch i na Bystrą wpierw zielonym później niebieskim szlakiem. W drodze powrotnej zeszli na Błyszcz (2159 m), dalej na Raczkową i Siwą Przełęcz. Następnie Żlebem pod Pyszną zeszli do Doliny Chochołowskiej i do parkingu. Późnym wieczorem dotarli do domu.

Dopisała pogoda. Było słonecznie i bardzo ciepło – jak na tą porę roku. Na grani wiał porwisty, ale ciepły wiatr. Zaskoczeniem był brak śniegu, jego resztki pozostały tylko w żlebach i zapadliskach. Wyjazd był udany, a cel w pełni zrealizowany.