SZKOLENIE – WSPINACZKA SKAŁKOWA

31/10/2013 | Działalność

W dniach 13 i 20 października zostało przeprowadzone w Karpaczu, na Kruczych Skałach, wstępne szkolenie wspinaczki skalnej. W szkoleniu uczestniczyły 2 osoby : Alicja i Sławek , którzy w tym roku uzyskali członkostwo naszego Klubu.

Niedziela 13 –lutego była niesprzyjająca pogodowo – mżawka, wilgoć i mokra skała, choć było dość ciepło. Drugie spotkanie szkoleniowe , w niedzielę 20-go  października odbyło się przy bardzo ładnej, słonecznej pogodzie . Pozwoliło to zrealizować program nabywania praktycznych umiejętności: wspinaczki z dolną i górną asekuracją, tzw. lotnej asekuracji, techniki wspinaczki graniowej oraz techniki zjazdów na linie. Było to pewnie ostatnie szkolenie na skałach w tym roku. Następne to już szkolenia wspinaczki zimowej na początku  przyszłego roku.