LODOWY SZCZYT (2627M) – WYPRAWA Z POWODZENIEM

19/08/2013 | Działalność

W dniach 15-16 sierpnia 2013r. zespół w składzie Janek i Bartek dokonali trawersu Lodowego Szczytu (2627m) w Tatrach Słowackich. To trzeci co do wysokości szczyt w masywie Tatr i najwyższy w głównej grani Tatr Wysokich.

Zespół wyruszył ok. 17.30 z Jaworiny, Jaworową Doliną w kierunku Lodowego. Po dość zimnym biwaku przy szlaku turystycznym pod Ostrym Szczytem, wcześnie rano 16 sierpnia Janek i Bartek wyruszyli na Lodową Przełecz (2378 m). Następnie rozpoczęli wspinaczkę na Mały Lodowy Szczyt i dalej ściśle granią na Lodowy Szczyt. Ze szczytu zaszli przez tzw „Konia„ na siodło ramienia Lodowego i dalej do Doliny Pięciu Stawów Spiskich.  Następnie z doliny szlakiem turystycznym wrócili na Lodową Przełęcz i po długim, wyczerpującym marszu zeszli ok. 23:00 do parkingu w Jaworinie. Po noclegu w samochodzie, w sobotę wrócili do domu.

Wyprawa była bardzo udana. Interesująca wspinaczka eksponowana granią z wieloma niełatwymi uskokami, z trawersami ścianek i trudnymi zejściami na przełączki. Piękne widoki. Dopisała pogoda, choć noc była zimna i pochmurna. Pokonana w ciągu 2 dni długa trasa ok. 35 km, była doskonałym testęm na kondycję i wytrzymałość zespołu.