2015 – ROK SUKCESÓW NA MONT BLANC

02/08/2015 | Działalność

Bieżący rok obfituje w powodzenie wypraw klubowych na najwyższą górę Europy – Mont Blanc 4810 mnp – 3 wyprawy – 3 wejścia na szczyt.

I wyprawa – 16.06 – 21.06
Uczestniczyli w niej Marcin, Sławek i Wojtek. Pogoda nie była sprzyjająca. Początkowy termin rozpoczęcia wyprawy był ustalony na 13 czerwca. Ostatecznie uczestnicy zdecydowali się na wyjazd trzy dni później, kiedy prognozy nieco się poprawiły. Pogoda nadal nie była sprzyjająca ale determinacja, dobre przygotowanie i odrobina szczęścia sprawiły, że ich wyprawa zakończyła się pięknym sukcesem – w dniu 19 czerwca, wykorzystując tzw” okno pogodowe„ Marcin i Wojtek zdobyli szczyt.

II wyprawa – koniec czerwca
Grupa z Tójmiasta w składzie Jarek, Damian, Marcin staneli na szczycie Mt Blanc w dniu 29.06. „Pomimo że na szczycie zastała nas wichura oraz bardzo słaba widoczność cały wyjazd mięliśmy piękną pogodę i właściwie bez problemu udało nam się dotrzeć na upragniony wierzchołek.

III wyprawa 9.07 – 16.07
Trzyosobowy zespół – Bartek, Tomek, Paweł w dniu 11.07 weszli aklimatyzacyjnie na szczyt Gran Paradiso 4061 mnp, a następnie w dniu 15.07 osiągneli szczyt Dachu Europy. Na wierzchołek weszli w powiększonym składzie udzielając gościnności na linie Marcie z Katowic. „Podczas przygotowania do wyjścia ze schroniska Gouter okazało się, że grupie polaków z Górnego Śląska ukradziono linę, posiadaliśmy awaryjną małą linkę o średnicy 7mm, którą pożyczyliśmy na atak szczytowy. Niestety ale Marta nie chciała ryzykować wyjścia bez liny i po chwili namysłu zaproponowaliśmy miejsce u nas. Szkoda nie zaliczyć szczytu jak już się jest w tym miejscu. Po udanym ataku i zejściu do schroniska okazało się, że Marcie skradziono również kijki trekingowe.